Hej, jestem Monika

psycholog, trener, tłumacz, przedsiębiorca z zacięciem do kreowania własnej rzeczywistości i ulepszania wszystkiego, na co mam wpływ.

20 lat temu rozpoczęłam swoją przygodę zawodową jako tłumacz języka francuskiego. Po kilku latach okazało się, że robię więcej niż tylko tłumaczenia – szukałam partnerów, dostawców, odbiorców. Mediowałam, spędzałam godziny z klientami rozpracowując ich pomysły na biznes, zanim rozpoczynaliśmy procesy negocjacyjne. Większość tego czasu rozmawialiśmy jednak nie o kontraktach, ale o prowadzeniu firmy, celach, marzeniach, pracownikach, wyzwaniach i obawach. Poznałam najskrytsze tajemnice i emocje, z jakimi borykali się moi klienci.

Okazało się, że tłumacz ze mnie dobry, ale jeszcze lepszy rozmówca i organizator a z czasem nawet strateg.

Postanowiłam więc zając się czymś nowym. Byłam pewna, że poradzę sobie w każdej sytuacji!

Nie tak prędko…

Zostałam Project managerem. Tu życie nie było już takie kolorowe. Zarządzanie zespołem skonfrontowało mnie z całą masą moich własnych emocji i stylu pracy, który nie wszystkim pasował. Chyba sama wtedy nie chciałabym być swoim szefem. Rozpoczęłam więc długą pracę nad własnym rozwojem. Zmieniłam wszystko w stylu pracy z ludźmi. Potem tą wiedza zaczęłam się dzielić i tak zostałam trenerem. Rozmówcą nadal byłam dobrym, więc coraz więcej uczestników szkoleń pytało, czy pracuję indywidualnie. Studia z psychologii i certyfikacja coachingowa były sposobem na rozwinięcie narzędzi, ale to w trakcie setek godzin spotkań rozwinęłam warsztat i nabrałam pewności, że to jest moja droga.

Do dziś zrealizowałam zmiany w ponad 80 firmach. Realizowałam swoje własne projekty dla biznesu: konferencje, wydarzenia sportowe, konkursy. Tak znalazłam się w miejscu, gdzie naprawdę czuję, że wykorzystuję swoje mocne strony i możliwości pomagając innym. Mija 15 lat jak współpracuję z właścicielami i menedżerami firm z różnych branż – IT, automotive, budownictwo, ecommerce, usługi, gastronomia, produkcja i innych. Przez te wszystkie lata wszędzie pojawiają się te same problemy, których i jak doświadczałam na początku swojej drogi – komunikacja i relacje.

Postanowiłam, że całą wiedzę, doświadczenia i praktykę ukierunkuję na coś, co pozwoli właścicielom realizować misję, którą mają dla swoich firm a ich pracownikom da poczucie sensu w pracy i przestrzeni na pełne zaangażowanie i wykorzystanie potencjału. Prowadzę warsztaty, konsultacje, usprawniam procesy w takich firmach jak Twoja. I pomimo tego, że branże różnią się od siebie, to wszystkie mają jeden najważniejszy wspólny mianownik – pracują w nich ludzie, co dla mnie jako psychologa jest kluczem do tego, aby przeprowadzane zmiany nie zależały od branży, ale od gotowości właściciela.

Więcej niż biznes

Większość właścicieli firm otwiera swoje biznesy kierując się motywem niezależności w robieniu tego, co kochają i chęcią życia na własnych zasadach.

Z czasem pasja staje się więzieniem a przyjemność odległym wspomnieniem, które przywołują z żalem.

Tylko nieliczni osiągają stan posiadania firmy. Większość wpada w pułapkę, w obsesję właściciela, w której to firma posiada ich samych, warunkując rytm dnia, tygodnia, lat.

SPRAWDŹ METODĘ

W co wierzę

Wierzę, że prowadzenie własnej firmy, to największe wyzwanie zawodowe, na jakie można się zdecydować. Jednocześnie, to doświadczenie, w trakcie którego poznajesz przede wszystkim siebie. Odkrywasz swoje mocne strony i potencjał, jakim dysponujesz. Po każdym sukcesie wzmacniasz swoje poczucie wartości i skuteczności. Ale prowadzenie firmy konfrontuje również z własnymi słabościami, samotnością i strachem. O tym już nie mówi się tak chętnie.

Nie ma jasności bez ciemności. Dlatego jedynie widząc siebie w całości będziesz mógł osiągnąć prawdziwe spełnienie, a chaos zamienić w synergiczną całość.

Sam siebie zaskoczysz, ile potrafisz, jeśli pozwolisz swemu sercu bić własnym rytmem.

POZNAJ SZCZEGÓŁY METODY

METODA SENS

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ

UMÓW SPOTKANIE