MINDSET SZEFA
Ponadczasowa mieszanka zdrowego rozsądku i wyrozumiałości względem siebie.

 • Jak zapewnić sobie spokój, mieć samodzielny zespół i z sukcesem realizować własną wizję? 
 • Jakie narzędzia pomogą utrzymać wyższość przychodów nad kosztami? 
 • Jakie kroki pozwolą zwiększyć szansę na zrównoważony Twój i biznesu?

Pracując z tą książką, nauczysz się identyfikować i unikać typowych błędów, które hamują rozwój Twój i Twojego biznesu. Przestaniesz wpadać w pułapki błędnych założeń i ulegać mylnym przekonaniom. Nauczysz się wykorzystywać własne emocje, by były Twoim sprzymierzeńcem, nie wrogiem. Zaczniesz zadawać pytania, które pomogą Ci podejmować trafniejsze decyzje i dokonywać optymalnych wyborów. Wykształcisz umiejętność radzenia sobie w krytycznych sytuacjach i nieulegania emocjom. 

I w końcu naprawdę zaczniesz ze spokojem i zdrową pewnością siebie korzystać z doświadczeń, jakie wiążą się z byciem liderem.

Zacznij budować przestrzeń rozwiązań

MINDSET SZEFA
Jak być cenionym, mieć samodzielny zespół i osiągać rezultaty.

Jeśli chcesz pracować mniej godzin, BEZ rezygnacji z któregokolwiek z Twoich celów biznesowych, ta książka jest dla Ciebie.

Jeśli kiedykolwiek doświadczyłeś rozczarowania w relacji ze współpracownikami, ta książka jest dla Ciebie.

To sposób myślenia i działanie efektywnego szefa, zespołu i firmy. Napisałam ją z myślą o tych, którzy każdego dnia przekraczają swoje granice i… nadal nie są w stanie zrobić wszystkiego. Koncentrują się na firmie i współpracownikach, co produkuje im jeszcze więcej pracy.

Ta książka to zupełnie inne podejście – zacznij od siebie, a ułatwisz sobie życie zawodowe i osobiste.

5% przychodu ze sprzedaży książki przeznaczone jest na wsparcie adresowanego do młodzieży projektu „Usłyszeć na Czas”.

Kup teraz

Zajrzyj do książki

Kupując książkę „MINDSET Szefa” pomagasz!

5% przychodu ze sprzedaży książki przeznaczone jest na wsparcie projektu „Usłyszeć na Czas”.

„Depresja u nastolatków, to podstępny gracz. Kidnaper bez twarzy, który drobnymi kroczkami, acz wyjątkowo metodycznie i skutecznie, uprowadza Twoje dziecko z Waszego życia… Aby leczyć depresję trzeba o niej mówić głośno i wyraźnie.” R. Szymański

Czy wiesz, że każdego roku znika z mapy Polski jedna, średniej wielkości szkoła? Po cichu, bez rozgłosu. Każdego dnia dochodzi do prób samobójczych wśród nastolatków… Tak, dzisiaj też jakieś dziecko zrobi to skutecznie.

Mamy tak wielka niezgodę na to i dlatego działamy. Tworzymy ośrodek – „Usłyszeć na Czas” – w którym zespół specjalistów będzie słuchał tych, których kochamy – dzieci i młodzież – przypominając im, że nie są same. To miejsce, gdzie pomoc i edukację znajdą też rodzice, gdzie nauczą się słuchać tych, którzy są w naszym życiu ważni.

Kupując książkę „MINDSET Szefa” Ty również pomagasz!

Dziękuję z imieniu swoim i Twórców Ośrodka „Usłyszeć na Czas”.

Kup książkę teraz

Dzięki książce zmienisz:

 •   nużące tyrady na angażujące pytania, które usamodzielnią Twoich współpracowników,
 •   błędne założenia na klarowność, dzięki czemu będziesz podejmować trafniejsze decyzje,
 •   konflikty i nieporozumienia na jasność i zaufanie, co pomoże działać szybciej i efektywniej,
 •   nadopiekuńczość i pouczanie na dojrzałe partnerstwo, gdzie odpowiedzialność stanie się normą.

Kup ksiązkę

KSIĄŻKA MINDSET SZEFA

5900
 • Koszt wysyłki – 13 zł
 • książka „MINDSET szefa”,
 • ekologiczne opakowanie,
 • wsparcie projektu „Usłyszeć na Czas”.

AUDIOBOOK MINDSET SZEFA

3900
 • audiobook „MINDSET szefa,
 • wsparcie projektu „Usłyszeć na Czas”.

E-BOOK MINDSET SZEFA

3900
 • e-book „MINDSET szefa” w 3 formatach pdf, mobi, epub,
 • wsparcie projektu „Usłyszeć na Czas”.

Opinie o książce

Nareszcie! Wszystko, o czym dotąd słyszałem na szkoleniach, webinarach, live’ach czy w rozmowach z Moniką zostało zebrane w jednym miejscu, uporządkowane, opatrzone użytecznymi wskazówkami i chwytliwymi tytułami (będzie łatwiej wracać do poszczególnych zagadnień, bo wracać do nich i warto, i trzeba).  Zarządzający, którzy chcą zadawać (ew. zadają) pytania dotyczące wyzwań zawodowych oraz celów życiowych znajdą tu atrakcyjnie podaną teorię i dużo praktyki.
Czy ta książka to gwarancja lepszego zarządzania? Samo nic nie przyjdzie, ale jeśli znajdziesz w sobie odpowiedzi na pytania w niej zawarte, zyskasz świadomość własnych intencji; a stąd już mały krok do trafniejszego określania jak pracować z twoim zespołem.
Adam Lewandowski, CEO STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi

Dla mnie osobiście ta książka to po prostu petarda. Coś na co bardzo długo czekałam. Szczególnie ważny jest sposób skalowania proponowanych rozwiązań w całej organizacji. Jeśli przepalasz budżety, napotykasz na wyzwania w relacjach z pracownikami, szukasz rozwiązań dla siebie i zespołu, to ta książka jest dla Ciebie. Absolutny niezbędnik każdego szefa. Gorąco polecam.

Nadia Harris, Założycielka portalu Remoteworkadvocate.com

„Mindset szefa” to obowiązkowa pozycja dla każdego przedsiębiorcy. Nieutopijna wizja nowoczesnego zarządzania w połączeniu z praktycznym podejściem i gotowymi rozwiązaniami tworzy kompletną encyklopedię relacji w firmie.

Łukasz Falba, CEO 4WebZones

Opinie o mnie

Kilka słów o mnie

0
Lat doświadczenia
0
Lat prowadzenia własnej firmy
0
Organizacji, które skorzystały z tych rozwiązań
0
Konferencji i eventów z ponad 50 Partnerami

Karierę zawodową rozpoczęłam ponad 20 lat temu od pracy tłumacza języka francuskiego. Już na początku swojej drogi znalazłam zajęcie, które pozwalało mi na realizację pasji, zamiłowania do podróży i poznawania nowych ludzi. Po 5 latach życia tłumacza – tułacza okazało się, że ja nie tłumaczę, ale negocjuję, kreuję i modeluję współpracę międzynarodową. Wydawało mi się wówczas, że moja otwartość i gotowość do ciężkiej pracy zagwarantują mi łatwą drogę. To było bardzo naiwne myślenie. Kiedy jako project manager prowadziłam pierwszy zespół, doświadczyłam sporej frustracji.

Zaczęłam więc zastanawiać się, co ja sama mogę zrobić inaczej.

Ukończyłam studium menedżerskie. Zgłębiałam tajniki komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Testowałam różne techniki i narzędzia, a i tak efekt nie był oczekiwany. Więc gdzie tkwiła ta tajemnica?

W znajomości siebie samej, rozumienia własnych intencji i motywów działania, poświęcania czasu sobie a nie temu, by zmieniać innych.

I wtedy zaczęły dziać się rzeczy wielkie – realizowałam coraz bardziej poważne projekty, skończyły się konflikty a przede wszystkim moja frustracja. Zaczęłam opowiadać o swoich zmianach na szkoleniach, seminariach i konferencjach. Uczestnicy warsztatów dopytywali o kolejne.

Ta praca i towarzyszenie innym w zmianie dawało mi tyle satysfakcji, że zdecydowałam się otworzyć własną firmę.

Na początku wszystko super. Potem bywało, że chciałam zrezygnować. I znów wróciło do mnie pytanie: „co sama możesz zrobić inaczej”? I dotarło, że wszystko staram się robić sama, żeby inni byli zadowoleni, żeby nikogo nie obciążać. W ten sposób odbierałam sobie szansę na współpracę, relacje i potem wspólne celebrowanie sukcesów. Ale czy ja mam prawo czegoś nie wiedzieć? Prosić o pomoc?

Zdecydowanie tak! – to był kolejny przełomowy moment w moim życiu i pracy.

Ostatnie 10 lat spędziłam na sali szkoleniowej, w gabinetach zarządów i biurach menedżerów różnych szczebli. Konsultowałam, szkoliłam, rozwijałam ponad 100 firm, tysiące pracowników, setki wzruszających i inspirujących historii, które opowiadały mi osoby, z którymi pracowałam.

Niektórzy ludzie uzyskują w swojej pracy i życiu zakładane efekty. Inni swoją drogę widzą jako długą, krętą i jeszcze pod górkę… :). Ja doświadczyłam tego, że osiąganie satysfakcji, spokoju i radości wymaga ogromnej znajomości siebie, kompetencji interpersonalnych i radzenia sobie z emocjami.

Czy można było łatwiej? Na pewno, gdybym znała i korzystała z rozwiązań, jakie opisałam w mojej książce MINDSET Szefa, którą właśnie oddaję w Twoje ręce.

Wierzę, że ta lektura będzie niezwykłą przygodą, po której zyskasz jeszcze większą satysfakcję i spokój, a Twoje plany i marzenia staną się rzeczywistością.

Zapraszam Cię serdecznie,

Monika Reszko.

Co znajdziesz w książce?

Część I – POWRÓT DO KORZENI

 • Dlaczego jednych słuchają a innych ignorują?
 • Jak zacząć korzystać z własnych emocji?
 • Jak nie stracić własnego celu?
 • Co powoduje “trudne” relacje?
 • Jak nie wpadać w pułapkę własnych iluzji?
 • Jaki schemat myślenia, by działać w zgodzie ze sobą?

Część II – MAGICZNA MOC PYTAŃ

 • Jak działają samodzielni i myślący? – 4 wartości, które robią różnicę 
 • Sztuka pytania – czemu robiłeś to źle?
 • Po co i jak doceniać, by się nie nadużywać??
 • Jak angażować, by działało dłużej niż 5 minut?
 • Konflikt jest dobry, jeśli umiesz nim zarządzić – jak to robić?

Część III – NAJWAŻNIEJSZY PROCES W FIRMIE

 • Trójkąt strategiczny – zmień percepcję, a zmieni się wszystko
 • Jak przestać się bać i zacząć egzekwować?
 • Jak utrwalić pożądane zachowania w całej firmie?
 • Jak rozmawiać indywidualnie i z zespołem, by wizja stała się rzeczywistością?

Część IV – MAGIA DOJRZAŁOŚCI

 • Mity i kity, czyli jak skończyć z pseudomotywacyjnym bla, bla, bla
 • Jak zmienić gadanie na angażowanie?
 • Patologie i dysfunkcje – czego lepiej unikać?
 • Jakie praktyki i narzędzia sprawdzą się na co dzień, a co na wyjątkowe okazje?
Kup książkę teraz

Jaką wiedzę zdobędziesz?

Pierwsza część tej książki to rewizja schematów oraz nawyków myślowych, które przeszkadzają, a nawet szkodzą firmie i ludziom. Druga wprowadzi Cię w tajniki nowego sposobu myślenia i działania. Trzecia i czwarta, to praktyczne wskazówki do wdrożenia na poziomie jednostek, zespołów oraz skalowania w organizacji. W każdej z nich doświadczysz wartości, jaką przynosi zaproponowane podejście. Wszystkie rozwiązania wręcz zachęcają do wypróbowania ich od zaraz. To gotowa recepta, żeby przestać odkładać siebie na później, usamodzielnić zespół i zacząć w pełni wykorzystywać własne możliwości.

 • Dzięki książce zmienisz swoje życie w kilka dni. Przejdziesz przez proces, który będziesz chciał powtarzać przy każdej zmianie, projekcie, przedsięwzięciu i dostaniesz wskazówki, jak to robić. 

Zmienisz:

 •   nużące tyrady na angażujące pytania, które usamodzielnią Twoich współpracowników,
 •   błędne założenia na klarowność, dzięki czemu będziesz podejmować trafniejsze decyzje,
 •   konflikty i nieporozumienia na jasność i zaufanie, co pomoże działać szybciej i efektywniej,
 •   nadopiekuńczość i pouczanie na dojrzałe partnerstwo, gdzie odpowiedzialność stanie się normą.

I wreszcie zaczniesz słyszeć, być słyszanym i wspólnie będziecie budować przestrzeń rozwiązań – na tym polega relacja dorosły – dorosły.

Ta książka jest nasycona rozwiązaniami, dzięki którym:

 • utrzymasz koncentrację i zaangażowanie współpracowników
 • dobierzesz odpowiednie dla siebie narzędzia
 • komunikacja w końcu będzie efektywna

Jeśli chcesz pracować mniej godzin, BEZ poświęcania któregokolwiek ze swoich celów biznesowych, ta książka jest dla Ciebie.

Odzyskasz firmę, zanim ona całkowicie pochłonie Ciebie. Staniesz się szczęśliwym, spełnionym i wolnym przedsiębiorcą. Zaczniesz działać w sposób zrównoważony. Skupisz się na własnym zdrowiu, ustalisz priorytety i krok po kroku będziesz realizować swoje marzenia.

Kup książkę teraz

Zobacz jak pracować z książką!

Nadal niezdecydowany?

Jeśli nadal nie wiesz, czy ta książka naprawdę zmieni Twoje życie, to mam dla Ciebie darmową wideo, w którym omawiam przykładowy rozdział oraz pokazuję jak poprawnie pracować z książką w taki sposób, żebyś miał pewność maksymalizacji swoich efektów.

  Kup książkę teraz

  Partnerzy